Bambus dla urody. Superfood z Dalekiego Wschodu

Na Dalekim Wschodzie bambus to jeden z podstawowych gatunków roślinnych zaliczanych do produktów spożywczych. Od lat stanowi artykuł spożywczy z kategorii tak zwanej superfoods. Od pewnego czasu proponowany jest w postaci kapsułkowej przez producentów suplementów diety. Jakimi właściwościami się wyróżnia?

Piękna cera, zdrowe włosy

Na myśl o ratowaniu łamliwych paznokci, wypadających kosmykach czy niedoskonałościach szpecących twarz z pewnością większości przychodzi skrzyp stanowiący jedno z najpowszechniejszych polskich ziół. Rzeczywiście jest on w stanie zdziałać w kwestii poprawy naszej urody wiele, ale aby zobaczyć wyraźną różnicę w wyglądzie czy to skóry, czy włosów bądź płytki paznokciowej trzeba sporo poczekać, regularnie suplementując się czy to skrzypem w tabletkach, czy też w formie herbatek bądź płukanek. Dużo szybciej pożądane efekty uzyskamy natomiast wymieniając pospolity na kontynencie europejskim skrzyp na modny w Azji bambus. Tytułowy produkt jest numerem jeden, jeśli chodzi o wspomaganie urody. Obfitujący w krzemiany oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy E i A, a także mnóstwo antyoksydantów doskonale radzi sobie z nieładnie prezentującymi się wytworami skórnymi takimi jak trądzik czy zaskórniki, przebarwieniami oraz kruchymi paznokciami i przerzedzającą się czupryną.

Nie do końca suplement

Dostrzegając cenne właściwości skrzypu, zaczęto przetwarzać surowiec po to, aby stał się on suplementem diety. Ten proces jest jedyną możliwą drogą „obróbki” skrzypu, ponieważ nie jest to roślina, którą można zjeść i potraktować jako produkt spożywczy. W przypadku skrzypu z kolei raczej nie chodzi natomiast o wyrób suplementowy, co o superfoods, czyli artykuł spożywczy, którego nie trzeba w ogóle „przerabiać”. Pędy bambusa są jadalne, zatem chociażby biorąc ten fakt pod uwagę opisywana roślina bije na głowę skrzyp. Nie powinno dziwić, że w krajach Dalekiego Wschodu bambus jest dodawany praktycznie do każdej tradycyjnej potrawy. Ma on mnóstwo właściwości prozdrowotnych, a jego pozytywne oddziaływanie na urodę to jedynie namiastka zalet charakteryzowanego gatunku. Badania wykazały, że bambus chroni przed rakiem i łagodzi choroby o podłożu wirusowym. Włączany do codziennej diety działa antyseptycznie, zabijając zarazki i grzyby. Redukuje stężenie wolnych rodników w organizmie oraz wzmacnia ogólna kondycję organizmu.

Skąd brać?

Nie jest łatwo zdobyć omawianą roślinę w Polsce, czy ogólnie na kontynencie europejskim, dlatego warto rozważyć suplementację specjalistycznymi, atestowanymi wyrobami takimi jak przykładowo krzem organiczny z pędów bambusa. Na stronie WitaminySwanson proponowane są rekomendowane preparaty znanych marek nie zawierające glutenu, soi oraz laktozy, stanowiące produkty non-GMO oraz polecane dla wegetarian i wegan. Dostępne w wygodnej w zażywaniu postaci kapsułkowej pozwalają na uzyskanie spodziewanych efektów zdrowotnych i urodowych po kilku tygodniach systematycznego dawkowania wedle zaleceń zawartych w ulotce produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *