Co musisz wiedzieć o uprawianiu sportu na świeżym powietrzu?

W sezonie wiosenno- letnim, kiedy słońce zaczyna mocniej dogrzewać, a na dworze robi się zielono siłownie i kluby fitness zaczynają świecić pustkami. Coraz więcej osób, nawet tych, które nie są aktywne przez cały rok, wychodzi z domów, by zasmakować ruchu na świeżym powietrzu. Jazda na rowerze, bieganie, leśne wędrówki po górskich szlakach czy joga w parku dają poczucie wolności i obcowania z przyrodą. Pozwalają zaczerpnąć świeżego powietrza. Ale czy słowo „świeżego” jest właściwe?

Oddychaj i korzystaj do woli!

Czyste powietrze, czyste środowisko i przyroda są dobrem wspólnym wszystkich mieszkańców Ziemi. Pod warunkiem zachowania zdrowego rozsądku możemy korzystać z jej dóbr bez limitów. Niestety w sezonie zimowym dość głośno jest o smogu, w lato temat cichnie jakby powietrze nagle zostało przefiltrowane przez magiczne urządzenie. Niestety, tak nie jest. Zanieczyszczenie środowiska pyłami, gazami, spalinami i innymi cząsteczkami sprawia, że zwłaszcza w miejskiej dżungli jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia nawet w lato. Zasadne i coraz modniejsze staje się uprawianie sportu w masce antysmogowej.

Maski antysmogowe – konieczność czy zbędny gadżet?

Maska antysmogowe – dla wielu konieczność, dla innych tylko zbędny acz modny gadżet! W dobie mocno zanieczyszczonego środowiska wydają się być przejawem zdrowego rozsądku. Maski antysmogowe, zwłaszcza te z odpowiednimi filtrami, mogą zatrzymać nawet 99% wirusów, bakterii, pyłków i innych zanieczyszczeń nawet o wielkości 1 mikrona!

Co ważne, maska antysmogowa, często określana również jako maska antyalergiczna, odpowiednia jest też dla alergików. Osoby uczulone na wszelkiego rodzaju pyłki wiedzą, jak uciążliwa potrafi alergia i jak bardzo może utrudnić codzienne funkcjonowanie. Właśnie dla takich osób stworzone są maski antyalergiczne. Można w nich uprawiać sport, spacerować, wykonywać codzienne czynności czy iść na zakupy.

Wybierając maskę najlepiej wybrać tą wielokrotnego użytku i koniecznie z wymiennymi filtrami.

Zalety treningu na świeżym powietrzu

Zalety treningu na świeżym powietrzu są nieocenione! Najważniejszą jest kontakt z naturą, duża dawka słońca i świeżego powietrza. Czyli wszystko to za czym tęskni się w zimie! Warto wybierać oczywiście takie miejsca, gdzie jakość powietrza jest lepsza niż w zatłoczonym mieście. Zamiast biegać między blokami wybierz podmiejski las lub park. Jeśli nie masz takiej możliwości rozwiązaniem jest maska antysmogowa! Specjalne modele znajdziesz w sklepach sportowych, sklepach dla biegaczy lub Internecie. Maska do biegania powinna posiadać atesty, być wygodna i pozwalać na swobodne oddychanie.

Dzięki ćwiczeniom w otwartej przestrzeni dotlenisz organizm i zgromadzisz spory zapas witaminy D, co pozytywnie wpłynie nie tylko na kondycję, ale też odporność organizmu! Jaka jest cena tych wszystkich cudowności? Zerowa! Trening na świeżym powietrzu nic nie kosztuje. Wybierając do biegania ścieżkę w parku, a nie karnet na siłowni zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

Na co więc czekasz? Nie siedź przed ekranem w czterech ścianach. Korzystaj z zalet, które daje trening na świeżym powietrzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *