Dlaczego rozgrzewka jest taka ważna?

Gdybyśmy nie rozgrzali ciała, nie bylibyśmy w stanie zmierzyć się z całym treningiem. Brak rozgrzewki może wywołać poważne problemy z układem ruchu, przede wszystkim mięśniami i stawami. Co powoduje brak rozgrzewki?

Następstwa treningu bez rozgrzewki

Mogą pojawić się skurcze, silne zakwasy dzień czy dwa po treningu, które uniemożliwią ci normalne funkcjonowanie. Najpoważniejszymi z kontuzji ludzi, którzy omijają rozgrzewki, są skręcenia, złamania, zwichnięcia, naderwanie mięśni i naciągnięcia więzadeł. Pod żadnym pozorem nie lekceważymy bólu, ponieważ nie wiemy, co go spowodowało. Najlepiej udać się wtedy na kontrolę lekarską.

Rozgrzewka – nie zapominaj!

Dlaczego rozgrzewka jest ważna? To ona zwiększa temperaturę ciała i przygotowuje mięśnie do pracy. Dodatkowo, poprawia koordynację i wzmacnia poczucie równowagi. Wzmacnia pracę naszych płuc, rozciąga je i podnosi zdolności oddechowe – nie pojawia się zadyszka. Warto wspomnieć, że podnosi pracę serca oraz tętno, dzięki czemu poprawia nasze krążenie. Nie mamy zawrotów podczas treningów. Najważniejsze jest jednak to, że mięśnie stają się mniej podatne na kontuzje i jesteśmy w stanie bez obaw ćwiczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *