Dlaczego warto postawić na wyjazdy narciarskie do Les Arcs – La Plagne?

Już powoli planujesz nadchodzące zimowe szaleństwo najlepiej w jakimś malowniczym, górskim zakątku? Mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję. Co powiesz na wyjazd zorganizowany do narciarskiego resortu Les Arcs – La Plagne? Jeśli się wahasz, w poniższym artykule przedstawiamy Ci dowody na to, że jednak warto wybrać się z nami tej zimy do Francji!

Region narciarski dla każdego

Regiony Les Arcs oraz La Plagne obecnie zostały połączone i tworzą wspólny obszar – Paradiski. W ten sposób powstał ogromny, bo liczący aż 425 km rejon pełen tras zjazdowych. To prawdziwy raj dla wszystkich miłośników sportów zimowych! I to bez względu na wiek czy posiadane umiejętności, bo Paradiski jest przyjazny dla rodzin z dziećmi i sportowców na wszystkich poziomach zaawansowania. Dzięki różnorodności wielu rodzajów stoków (łatwiejszych niebieskich i trudniejszych czerwonych oraz czarnych) każdy znajdzie miejsce do zabawy dla siebie – zarówno Ci doświadczeni narciarze, jak i Ci dopiero zaczynający swoją przygodę z tym wspaniałym sportem.

Śniegu nie zabraknie!

Paradiski znajduje się w Alpach Sabaudzkich, Zdecydowana większość, bo aż 70 % tras usytuowana jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m. co zapewnia odpowiedniej grubości pokrywę śnieżną przez cały sezon! Nie musisz więc obawiać się sytuacji, że przyjeżdżasz tu na narty, a śniegu brak. Warto również wspomnieć o kolejce liniowej „Vanoise Express”, która łączy dwa regiony – Les Arcs z La Plagne w zaledwie 4 minuty, przewożąc jednocześnie nawet 200 osób. Co więcej, w najwyższym punkcie osiąga wysokość 380 m!

Mnóstwo lokalnych atrakcji

W Les Arcs – La Plagne nie sposób się nudzić! Co powiesz na saneczkarstwo w Rodéo Park, przelot na paralotni, przejazd skuterem śnieżnym, bijąc przy tym rekordy prędkości? Ponadto region oferuje wycieczki na rowerach górskich i koncerty lokalnych kapel w ramach wieczornego wypoczynku po szaleństwach na stoku. Jak więc widać, nasze wyjazdy narciarskie to mnóstwo dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *