Do jakich miejscowości warto pojechać w Alpy Francuskie?

Alpy Francuskie to prawdziwy raj dla miłośników białego szaleństwa! Stoki o zróżnicowanym stopniu trudności, piękne górskie widoki, dużo słońca… Nie dziwi więc, że to właśnie ten rejon gór jest jednym z najchętniej wybieranych przez jeżdżących na nartach i snowboardzie turystów. Planujesz wyjazd w Alpy Francuskie? Zobacz, nasze TOP 3 miejscowości do wyboru!

Wyjazdy na narty w Alpy Francuskie? Rozważ poniższe ośrodki:

Tignes

Tignes wchodzi w skład regionu Espace Killy, który jest jednym z największych ośrodków narciarskich na świecie. Stacja Tignes położona jest przy jeziorze alpejskim ukrytym między dwoma lodowcami: La Grande Motte w Tignes i Le Pissaillas w Val d’Isere. Położona jest na wysokości 2100 m n.p.m i oferuje 300 km tras zjazdowych oraz 44 km tras biegowych. Zapewnia fantastyczne warunki do jazdy zwłaszcza października do maja. Stacja może się również pochwalić najnowocześniejszymi wyciągami narciarskimi.

Val Thorens

Val Thorens pełne jest znakomitych tras narciarskich – aż 700 km. Dostępnych jest tu m.in. 210 wyciągów oraz 8 tras zielonych, 23 niebieskie, 31 czerwonych i 5 czarnych o różnym stopniu zaawansowania – łącznie jest ich ponad 300. Val Thorens jest najwyżej położoną stacją narciarską w Europie (tereny znajdujące się na wysokości między1800 m a 3300 m n.p.m.). Śnieg jest widoczny od początku listopada do połowy maja. Z Val Thorens rozpościera się piękny widok na Mont Blanc, a także znajduje się największe centrum sportowe w Europie o powierzchni 9000 m.

Les 2 Aples

Ośrodek Les 2 Aples powstał z połączenia dwóch wysokogórskich hal, które znajdują się w Mont de Lans w dolinie Romanche oraz w Vénosc w dolinie Vénéon. Les 2 Aples oferuje 1200 ha terenów usytuowanych na powierzchni od 1270 do 3600 m n.p.m. Znajduje się tu 200 km tras narciarskich przeznaczonych dla amatorów oraz profesjonalistów. Nie brakuje również rozbudowanej sieci nowoczesnych wyciągów. Co jest najlepsze w tym miejscu to fakt, iż śnieg występuje tu przez cały rok! Ponadto Les 2 Aples to pierwsza stacja narciarska we Francji, z której można było korzystać także latem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *