EMS nowością w Polsce – pomoc w odchudzaniu

Wielu osobom odchudzanie kojarzy się z rygorem, odmawianiem sobie smacznego jedzenia i ciągłym ćwiczeniem na siłowni. Tymczasem może to wyglądać zupełnie inaczej – wystarczy zmodyfikować niektóre nawyki żywieniowe i zadbać o odpowiednią dawkę aktywności fizycznej. W drodze do wymarzonej sylwetki pomogą Ci trenerzy indywidualni w BodyTec20, pod okiem których będziesz mógł wypróbować najnowocześniejszej metody ćwiczeń – treningu EMS!

Czym jest trening EMS i jak może wspomóc odchudzanie?

EMS to skrót od Electrical Muscle Stimulation, który oznacza elektrostymulację mięśni podczas wysiłku fizycznego. Specjalne urządzenie – miha bodytec, generuje impulsy elektryczne, które przesyłane są do mięśni osoby ćwiczącej. Ważnym elementem jest zakładanie odpowiedniej kamizelki oraz opasek na ramiona, uda i pośladki. BodyTec20 zapewnia wszystkim klientom taki strój, a prócz tego ręcznik oraz butelkę wody.

Po co stosować EMS? Z elektrostymulacją odchudzanie nie będzie już takie „straszne”! Wiele osób, które ćwiczy regularnie, korzysta z EMS jako urozmaicenia swoich treningów. Nawet Ci, którzy nie lubią aktywności fizycznej, mają pozytywne opinie o elektrostymulacji. Dodatkowo, EMS to całkowicie bezpieczny rodzaj treningu personalnego, który może wykonywać każdy, bez względu na wiek, wagę czy kondycję fizyczną.

Jak to działa? Podczas wysiłku fizycznego nasze mięśnie napinają i rozluźniają się naprzemiennie. Dzięki elektrostymulacji robią to zdecydowanie szybciej, co ma kluczowy wpływ na efekty ćwiczeń. Szacuje się, że podczas 20 minut treningu siłowego z EMS zostaje poruszonych aż 450 różnych mięśni, w tym trudnodostępnych mięśni głębokich. Rezultatem ich intensywnej pracy może być nawet 1200 spalonych kalorii i to w jedynie 20 minut! Dla porównania, potrzeba około trzech tradycyjnych treningów, aby osiągnięć te same efekty.

Rehabilitanci i profesjonalni sportowcy już od dawna głoszą pozytywne opinie o elektrostymulacji ze względu na szybkie rezultaty oraz pomoc w leczeniu kontuzji. To jednak nie wszystko, ponieważ trening EMS jest także wspaniałym sposobem na to, aby wspomóc odchudzanie! Jeżeli marzymy o płaskim brzuchu, wyrzeźbionym i jędrnym ciele, trening siłowy z EMS to obecnie najlepszy sposób, aby osiągnąć nasze cele. Można się o tym przekonać na własnej skórze, umawiając się na trening personalny w BodyTec20!

Pozbądź się zbędnych kilogramów z treningami EMS

Zbędne kilogramy to utrapienie wielu osób. Niestety, siedzący tryb życia, który obecnie prowadzi duża cześć społeczeństwa, nie sprzyja ani zdrowiu, ani dobrej kondycji. W dodatku, przez liczne obowiązki, nie mamy nawet czasu zadbać o odpowiednią porcję aktywności fizycznej, żeby pozbyć się niechcianej, nadprogramowej tkanki tłuszczowej. Jak w takich warunkach zacząć odchudzanie?

Jak już wspominaliśmy, trening EMS może okazać się ratunkiem w tej sytuacji! Zintensyfikowana praca mięśni w krótkim czasie przynosi efekty w postaci lepszej kondycji i sylwetki.
Ale szybkie odchudzanie to nie tylko zasługa elektrostymulacji – to także praca z trenerem personalnym, który odpowiada za dostarczenie nam planu treningowego i odpowiednią dawkę motywacji. Obecność trenera indywidualnego w trakcie treningu siłowego EMS jest nieoceniona. Nie tylko pokazuje on, jakie ćwiczenia należy wykonywać, ale także koryguje ewentualne błędy. Dostosowuje on poziom ćwiczeń i natężenie impulsów elektrycznych, dzięki czemu trening EMS jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

Nie trzeba się obawiać, że trening personalny z elektrostymulacją okaże się za trudny – zawsze jest on dopasowany do naszych możliwości. Jeszcze przed rozpoczęciem ćwiczeń, trener personalny przeprowadza szczegółowy wywiad na temat dolegliwości i ewentualnych przeciwwskazań. Ustalane są także cele klienta i plan treningowy, dzięki któremu je osiągnie. Zaplanowane i koordynowane przez profesjonalistę ćwiczenia EMS, połączone z dietą, w krótkim czasie okażą się najlepszym przepisem na zdrowe i bezpieczne odchudzanie.

Niechciane kilogramy znikną dzięki 20 minutom treningu EMS

Z EMS redukcja tkanki tłuszczowej jeszcze nigdy nie była prostsza, a odchudzanie jeszcze nigdy nie było tak szybkie! Wystarczy wygospodarować 20 minut raz w tygodniu i odwiedzić trenera personalnego, a efekty pojawią się nadzwyczajnie szybko! Już po 2-3 treningu z elektrostymulacją można zauważyć bardziej jędrną i napiętą skórę. W okolicach 5-6 treningu zaczynamy odczuwać redukcję tkanki tłuszczowej. Mimo, że poświęcamy mniej czasu, zyskujemy szybsze efekty niż podczas tradycyjnych treningów. Jeżeli planujesz odchudzanie, nie wahaj się i spróbuj treningu EMS!

Ćwiczenia EMS to także dobra opcja dla osób, które nie przepadają na treningiem na siłowni, gdzie zawsze jest pełno ludzi. Kameralna sala w BodyTec20 sprzyja lepszemu kontaktowi z trenerem personalnym i skupieniu się na jak najlepszym wykonywaniu ćwiczeń.

Warto pamiętać, że odchudzanie to nie tylko ciągłe wyrzeczenia – to zdrowy styl życia, który warto kontynuować nawet wtedy, gdy osiągniemy już swój cel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *