Etui na telefon Huawei

Huawei – marka o której jeszcze całkiem niedawno wiele osób nie miało pojęcia a jeszcze więcej nawet nie wiedziało jak poprawnie wypowiedzieć jej nazwę. Chińska marka na te chwilę opanowała polski rynek stanowiąc nie małą konkurencję do przodujących marek. Modeli telefonów jest tak dużo, że można dostać zawrotu głowy. Każdy piękny, bogaty w swe możliwości, zgrabny i powabny.

Mimo, iż takie urocze i ułatwiające nam życie to jednak także wymagające naszej pomocy w tym aby mogły sprawnie funkcjonować. Niemalże niemożliwe jest posiadanie telefonu bez specjalnego etui ochronnego.

Na szczęście wraz z rozwojem modeli telefonicznych, spieszy rynek akcesoriów telefonicznych i tym samym zabezpieczenie go nie powinno stanowić problemu.

Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje. Jest ich dużo a każde inne i tak samo też sytuacja się ma z pokrowcami. Kolorystyka i wykonanie jest tak zróżnicowane, iż z pewnością każdy bez problemu odnajdzie w nich coś dla siebie. Damy, dzieci i mężczyźni bez wątpienia odnajdą się w ciekawych wzorach dedykowanych ku indywidualnym wyobrażeniom.

Ważną rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę przy zakupie etui to materiał z jakiego zostało ono wykonane. Najczęściej stosowane tworzywo do produkcji etui to termoplastyczny poliuretan – elastyczne tworzywo sztuczne, formowane pod wpływem temperatury tak zwane TPU. To właśnie z niego wykonywanych jest większość tak zwanych Back Casów, które stanowią ochronę tylnej obudowy telefonu. Dużą popularnością cieszą się bezbarwne ultacienkie pokrowce, właściwie nie zmieniają wyglądu telefonu. I o ile pięknie się prezentuje to niestety stanowi zabezpieczenie jedynie przed zabrudzeniem czy zarysowaniem. W sytuacjach ekstremalnych może okazać się niewystarczający. Dlatego osoby bardziej aktywne, które narażają telefon na częste upadki powinny pomyśleć o solidniejszych, grubszych pokrowcach.

Świetnią linię produkcyjną charakteryzującą się dużą skutecznością ochrony wypuściła firma Ringke produkując Fusion czy Onyx. Pokrowce to prawdziwa klasyka i jakość. Posiadają nawet specjalne certyfikaty, które wynikają z przeprowadzonych testów skuteczności ochrony telefonu w czasie upadku z dużej wysokości.
Fajną alternatywą okażą się pokrowce z serii pancernych. Jest to mieszanka termoplastycznego poliuretanu wraz z poliwęglanem. Połączenie takie daje efekt twardego, sztywnego wręcz etui. Sztywny poliwęglan
i miękki TPU tworzy znakomity rodzaj zabezpieczenia, amortyzując telefon w czasie upadku i jego kontaktu z twardym podłożem.

Innym typem pokrowców są etui zamykane czy jak kto woli książeczkowe, materiały wykonania są przeróżne. Od skóry ekologicznej, prawdziwej, po materiały czy tworzywa sztuczne. Zamykają one telefon w swym wnętrzu będąc zabezpieczeniem zarówno dla tylnej części jak i ekranu. Często z dodatkowymi kieszonkami na karty płatnicze czy dokumenty. Cechują się ogromną elegancja i niezwykłą prezencją.

To od zapotrzebowań indywidualnych zależeć będzie wybór. Jednakże pamiętać należy, że nie zawsze złoto co się świeci a w małych szczegółach tkwi ogrom posiadanych funkcji i wartości. Dlatego przed zakupem warto dokładnie obejrzeć wybrane etui, zwracając uwagę na jakość oraz idealne dopasowanie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *