Gdzie na obóz surfingowy poza sezonem?

W kalendarzu jesień, a to oznacza, że sezon na pływanie na desce w Polsce już się kończy. Niestety, ze względu na panujący klimat kite i windsurfing można w Polsce uprawiać tylko do końca września. Po pierwsze od października robi się już naprawdę chłodno, po drugie nad Bałtykiem wieje mocny wiatr, są sztormy, w takich warunkach nie ma mowy o bezpiecznym uprawianiu tych dyscyplin.

Na szczęście to, że u nas panuje jesień i zima wcale nie oznacza, że trzeba całkowicie zrezygnować z pływania na desce. Przez cały rok polskie szkoły oferują ciekawe wyjazdy, podczas których można szlifować swoje umiejętności. Zatem gdzie warto wybrać się na obóz surfingowy?

Jednym z popularniejszych kierunków są Włochy, a dokładniej Sycylia. Panują to idealne warunki do nauki: płytka woda, idealne warunki wietrzne i …bliskość lotniska. Sama okolica jest niezwykle malownicza, dzięki czemu można idealnie połączyć uprawianie sportów wodnych z turystyką i zwiedzaniem..

Polscy surferzy lubią też jeździć do Soma Bay w Egipcie. Plaże Morza Czerwonego są bardzo bezpieczne i komfortowe. To ciągnące się przez wiele kilometrów płaska, płytka woda, idealny wiatr i dużo miejsca dla wszystkich. No i oczywiście też przepiękne krajobrazy, które zachwycają.

Miłośnicy surfingu i orientalnej kultury powinni wybrać się do Zanzibaru. Przepiękne plaże z idealnymi wręcz warunkami do uprawiania kite plus wyjątkowa, afrykańska przyroda to połączenie idealne. Świetna okazja do popływania na desce i poznania zupełnie innej kultury.

Podobnie jest w Kenii – tu również popływacie w świetnych warunkach, a otaczająca przyroda Was zachwyci. Warto wybrać obóz który poza nauką zapewni również zwiedzanie okolicznych miejscowości – to idealna okazja by poznać tak inną od naszej kulturę.

Wśród Wysp Kanaryjskich szczególnie uwielbianą przez surferów jest Fuerteventura. Wyróżnia się największą ilością słonecznych dni, mnóstwem ośrodków kite i windsurfingowych. Latem wiatr osiągnąć tu może nawet 60 węzłów. Nie zabraknie tu też wspaniałych atrakcji turystycznych, można chociażby pozwiedzać okoliczne miejscowości, podziwiać niezwykłe wąwozy, formacje skalne i przepiękne plaże.

Teraz zdecyduj – jaki kierunek wyjazdu wybierzesz. Pamiętaj, że w Polsce będziesz mógł popływać dopiero w maju. To kilka miesięcy, które nie muszą oznaczać przerwy od kite czy windsurfingu. Potrzebujesz pomocy w wyborze? Zapytaj w Fun Surf szkoła windsurfingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *