Jak przygotować się do treningu?

Aktywność fizyczna jest bardzo pożyteczna dla zdrowia i samopoczucia każdego człowieka, dlatego zdecydowanie warto wprowadzić ją do swojej codziennej rutyny. By uprawianie sportu jednak nie zakończyło się przykrą kontuzją, należy odpowiednio rozgrzać i przygotować ciało do wysiłku. Jak to zrobić najlepiej?

Nie zapomnij o rozgrzewce!

Najważniejszą sprawą przed rozpoczęciem treningu jest oczywiście rozgrzewka. Można skakać na skakance, pobiegać kilka minut, czy robić pajacyki. To sprawi, że ciało przełączy się na tryb wysiłku i łatwiej dostosuje się do dalszych ćwiczeń. Nie można również zapominać o rozgrzaniu stawów, w szczególności kolan, kostek czy ramion i barków, bo gwałtowne ruchy podczas treningu na które ciało jest nieprzygotowane mogą spowodować poważne uszkodzenia i kontuzje.

Uzupełnij płyny

Przed treningiem dobrze jest również wypić napój izotoniczny, który uzupełni ewentualne niedobory w organizmie oraz zapewni większą efektywność podczas treningu. Należy również zarówno przed jak i w trakcie treningu pić wodę niegazowaną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *