Jak wybrać catering dietetyczny

Catering dietetyczny to odpowiedź rynku na rosnącą świadomość żywieniową ludzi oraz na aktualne tempo ich życia. Jest on doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy zdają sobie sprawę z wagi zdrowej diety rozumianej nie jako uciążliwy sposób na odchudzanie, ale jako styl życia i codziennego żywienia.

Dieta pudełkowa to nie tylko jedzenie. To ogrom korzyści zdrowotnych, oszczędność pieniędzy i czasu, Nie trzeba planować ani tym bardziej robić zakupów spożywczych, co wbrew pozorom jest niezwykle czasochłonne. Jeśli dodamy do tego czas zyskany na braku konieczności przygotowania posiłku, to okazuje się, że, pomimo iż gotując samodzielnie, zaoszczędzilibyśmy pieniądze, to w ostatecznym rozrachunku zdrowy catering jest dużo bardziej opłacalny.

Zdjęcie pochodzi ze strony https://rukolacatering.pl/

Dania od cateringu dietetycznego są pełne składników odżywczych, opracowane przez dietetyka i przygotowane przez profesjonalistów zajmujących się zdrowym odżywianiem. Ich kaloryczność jest starannie dobierana do rodzaju diety.

Trzeba jednocześnie pamiętać, że zdrowe żywienie to tylko płowa sukcesu w dążenia do lepszego zdrowia, samopoczucia i sylwetki. Ważne są również codzienne aktywności, takie jak trening i przebywanie na świeżym powietrzu. Ponadto odpowiednia proporcja pracy odpoczynku i ilości snu ma również ogromny wpływ na naszą ogólną kondycję oraz samopoczucie.

Na co zwrócić uwagę wybierając catering dietetyczny

Większość osób, które decyduje się na catering dietetyczny, bierze pod uwagę głównie cenę usługi oraz lokalizację firm cateringowych licząc na to, że mniejsza ilość kilometrów to szybsza i tańsza dostawa. Z tym akurat bywa różnie. Czasem okazuje się, że niektóre cateringi bardziej oddalone od naszego miejsca zamieszkania mają tak dużo klientów naszej okolicy, że pomimo większej odległość, cena posiłków będzie porównywalna do cen lokalnych firm cateringowych. Średnia cena za dzienny zestaw posiłków waha się od 40 do 70 zł w zależności od rodzaju wybranego pakietu oraz od ilości zamówionych posiłków. Przykładowe ceny posiłków diety pudełkowej możesz zobaczyć np. tutaj: https://rukolacatering.pl/. Firma posiada dokładną rozpiskę z ceną posiłków zamawianych jednorazowo, lub w pakiecie na 28 dni. Są to przykładowe ceny, z którymi spotkasz się na terenie większych miast takich jak Warszawa, Wrocław, Poznań czy Kraków.

Aby dobrze wybrać catering oferujący dietę pudełkową, należy wziąć pod uwagę poniższe kryteria.

Najwyższa jakość produktów

Ogromnym plusem diety pudełkowej jest to, że produkty, z których składają się posiłki, są zawsze świeże i starannie dobrane. Kucharze dokładnie wiedzą, ile i jakie dania mają przygotować, zatem w przypadku cateringu dietetycznego nie ma takich sytuacji, że jakiś produkt leży dłużej niż kilka chwil.

Catering dietetyczny to zdrowa, dobra oraz naturalna kuchnia. Wyznacznikiem sukcesu cateringów dietetycznych jest to, iż serwują one smaczne, zdrowe, pełnowartościowe posiłki, które są idealnie zbilansowane pod względem odżywczym i dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Firmy cateringowe doskonale zdają sobie z tego sprawę i ogromna większość z nich stawia sobie to kryterium na pierwszym miejscu.

Różnorodność diet i kaloryczność posiłków

Dania powinny być zróżnicowane pod względem ilości kalorii oraz proporcji białka, tłuszczu i węglowodanów. Kaloryczność produktów jest niezwykle ważna, jeśli naszym celem jest zgubienie zbędnych kilogramów i powrót co wymarzonej sylwetki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, cateringi dietetyczne oferują wiele rodzajów diet, począwszy od bezglutenowej, poprzez wegetariańską, bezlaktozową czy paleo, aż do specjalistycznych diet dla osób z różnymi schorzeniami, przykładowo z problemami z tarczycą. Osoby ze stwierdzonymi schorzeniami lub z nietolerancjami pokarmowymi powinny poinformować swój catering o tej kwestii, co pozwoli zmodyfikować ich menu i wybrać takie potrawy, które będą dla nich odpowiednie.

Profesjonalna obsługa

Szukając najlepszego dostawcy cateringu dietetycznego, warto zwrócić na tę kwestię szczególna uwagę. Firma, która ma świetnie przygotowana stronę internetową oraz podstronę dedykowaną do zarządzania zamówieniami jest bardziej wiarygodna, oraz przyjazna klientowi. Korzystając ze smartfona można szybko i łatwo złożyć zamówienie online, które to w czasie rzeczywistym dociera do usługodawcy. Ponadto, jeśli założymy swój profil na takiej stronie, wówczas mamy wgląd w nasze pakiety i zamówienia oraz możemy dokonywać różnego rodzaju zmian i modyfikacji.

Profesjonaliści w branży cateringu dbają również o to, by na każdym dostarczonym do klienta pudełku była etykieta informująca o składnikach użytych do przygotowania dania, informacje o kaloryczności oraz o proporcji białek, węgli i tłuszczów.

Sporo firm deklaruje również możliwość konsultacji telefonicznej lub osobistej z dietetykiem przygotowującym posiłki. Warto zwrócić uwagę, czy firma, którą mamy na oku oferuje taką opcję.

Sprawdźmy również, czy wybrana firma posiada na swojej stronie blog, bo na jego podstawie również można ocenić, czy w danej firmie pracują profesjonaliści znający się na zdrowym odżywianiu.

Możliwość zamówienia zestawu testowego

Zanim zwiążemy się długoterminową umową na dostawę kompletu posiłków do naszego domu, warto przetestować, czy proponowane przez daną firmę menu odpowiada nam smakowo i ilościowo. Ogromna większość firm cateringowych ma w swojej ofercie jednorazowe, jednodniowe, testowe menu. Polecamy z niego skorzystać, szczególnie w sytuacji, kiedy decydujemy się na firmę na postawie opinii z internetu, a nie z polecenia.

Nowoczesne, przyjazne dla środowiska rozwiązania

Pewną niedogodnością w pudełkowej diecie są właśnie…pudełka. Opakowania, w których dostarczane są posiłki, zapełniają domowy kosz na śmieci w zastraszającym tempie. Plastik zalewa nas zewsząd, a nasza planeta niemalże ugina się pod ciężarem plastikowych odpadków lekkomyślnie wyrzucanych, zalegających w lasach czy oceanach.

biodegradowalne opakowania do posiłków na wynos

Zdjęcie pochodzi ze strony https://rukolacatering.pl/

Nowoczesne firmy cateringowe wzięły sobie do serca ochronę środowiska i bycie EKO, wprowadzając do swojej oferty ekologiczne, biodegradowalne sztućce oraz opakowania na posiłki. Ponadto całe jedzenie dostarczane jest w papierowej, ekologicznej torbie.

Wybierając catering dietetyczny, wybierasz tym samym ekologiczny styl życia. Wiesz dlaczego?

  1. Nie marnujesz jedzenia. Zastanów się, ile razy kupiłeś jakiś produkt, który leżał zapomniany w lodówce, aż zaczął żyć swoim życiem? Badania dowodzą, że wyrzucamy ogromne ilości jedzenia, a tym samym pieniędzy. Korzystając z usług firmy cateringowej, nie robisz zakupów spożywczych, co za tym idzie, nie narażasz się na kupno produktów pod wpływem chwili, niepotrzebnych, lub w zbyt dużej ilości. Masz zapewnione dokładnie tyle jedzenia, ile potrzebujesz.
  2. Ograniczasz emisję spalin. Tak, jest to kwestia, której zupełnie sobie nie uświadamiamy. Kierowca z firmy cateringowej ma tak rozplanowana trasę, by w najkrótszym możliwym czasie dostarczył posiłki do jak największej ilości klientów. Wyobraź sobie teraz, że zamiast tego, każda z tych osób wsiada w swój samochód i jedzie po zakupy do sklepu.
  3. Ograniczasz zużycie opakowań plastikowych. Przedsiębiorstwa zajmujące się przygotowaniem i dostarczeniem diety pudełkowej zaopatrują się w potrzebne produkty w opakowaniach zbiorczych. Pięćdziesiąt osób idących kupić 2 marchewki na obiad to 50 foliowych woreczków wprowadzonych do obiegu. Zakupy tej samej marchewki przez firmę cateringową dla tylu osób to jedna drewniana skrzynka pełna marchwi.

W gąszczu bogatych ofert cateringów dietetycznych, fani zdrowego odżywiania z pewnością znajdą firmę, która idealnie wpasuje się w ich potrzeby. Należy pamiętać, że głównie dzięki odpowiedniej diecie chronimy nasze zdrowie. A na zdrowiu nie warto oszczędzać, ponieważ nie da się go później kupić za żadne pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *