Jesienne podróże te małe i duże – jak spędzić miło czas, gdy jesień w pełni trwa?

Jesień nie jest ulubioną porą roku większości z nas. W sumie trudno się dziwić, gdy pogoda tak nas nie rozpieszcza i zamiast ze złotą polską jesienią mamy do czynienia z pluchą i porywistym wiatrem. Ale to nie oznacza wcale, że trzeba rezygnować z aktywnego stylu życia, a wręcz przeciwnie trzeba postawić na ruch. Zatem jeżeli jedyne o czym myślicie wracając z pracy, to drzemka na kanapie, to czas wziąć się za siebie. Postawcie na jesienne podróże te małe i duże – jak spędzić miło czas, gdy jesień w pełni trwa?

Jazda na rowerze niekoniecznie po parku

Jazda na rowerze jest świetną aktywności i to niezależnie od pory roku. Zatem i jesienią nie należy z niej rezygnować. Gdy pada wystarczy tylko ubrać się w kurtkę z membraną. A potem już można cieszyć się jazdą na jednośladzie. Większy problem występuje, gdy Wasz rower lata świetności ma już za sobą. Ale i to nie musi być dużym problemem, wszak zawsze można wejść na stronę WygodnyRower.pl. Gwarantujemy, że dobra jakość i niska cena „idą tam w parze”. Wszystkie rowery są naprawdę świetne i co ważne mają także stylową formę. Skoro temat roweru jest już ogarnięty, to czas pomyśleć, gdzie pojeździć. Naturalnie pierwszym wyborem wydaje się być park. Takie rozwiązanie jest ok, ale możecie też zorganizować wycieczkę i to niekoniecznie na jeden dzień. Oczywiście tutaj trzeba zadbać o logistykę takiego przedsięwzięcia, jednak warto spróbować.

Jak zorganizować wycieczkę rowerową przynajmniej dwudniową?

Pomysł by wybrać się na dłuższą wycieczkę rowerową dla niektórych może być wręcz abstrakcją, ale tak naprawdę taką abstrakcją nie jest. Rzecz jasna w tym przypadku koniecznie trzeba się przygotować, ale rzeczywiście warto spróbować. Na pewno na początku należy sprawdzić stan techniczny swojego jednośladu, a jeżeli na tym się niespecjalnie znacie, to zawsze można skorzystać z serwisu. W kolejnym kroku należy sprawdzić czy Wasze ochraniacze nie są uszkodzone. Pozostaje już tylko zaopatrzenie się w bieliznę termiczną, do tego spodnie z membraną i taką samą kurtkę. Pod spód wystarczy tylko ubrać bluzę i gotowe. Nieco więcej problemu będziecie mieć jeżeli okaże się, że Wasz jednoślad jest już raczej w niezbyt dobrym stanie, a nowego nie zdążycie zamówić. Ale i to nie jest problematyczne, bo wystarczy udać się do sklepu. W tym przypadku mamy na myśli stacjonarny sklep rowerowy w Warszawie czy w Krakowie, choć w sumie nie tylko w dużych miastach możecie znaleźć dobre sklepy.

Pakowanie czas zacząć

Oczywiście już wiecie w co się ubrać i sprawdziliście Wasz sprzęt oraz ochraniacze więc czas spakować plecak. A w nim nie może zabraknąć akcesoriów typu łaty czy też małego zestawu majsterkowicza tak na wypadek, jakbyście złapali gumę czy też uszkodzili łańcuch. Do tego przyda się latarka oraz prowiant. Tutaj nie trzeba wcale zabierać dużej ilości jedzenia, ale jakieś kanapki, napoje czy kilka batonów na pewno się przyda. W końcu na survival raczej nie macie ochoty. I teraz kolejny ważny element, czyli namiot, bo w końcu gdzieś spać trzeba. Do tego spakować należy również ciepłe śpiwory. A jeżeli jest naprawdę zimno, to zaopatrzcie się także w kuchenkę turystyczną.

A gdy masz ochotę na coś innego…

Skoro o wycieczce rowerowej wiecie już wiele, to czas poznać inne atrakcje. Jesienią można robić wiele ciekawych rzeczy – przynajmniej na razie, bo w sumie nadal nie wiadomo czy nie dojdzie do lockdownu. Ale skoro obecnie można, to czas z tego korzystać. Polecamy Wam spędzanie czasu w muzeach, tym bardziej że w Polsce jest naprawdę wiele ciekawych muzeów, choćby Muzeum Powstania Warszawskiego, Polic czy Zamek Królewski na Wawelu. Jesień to też dobry czas, by nadrobić filmy, które chcieliście obejrzeć w zeszłym roku albo też nowości. Taką atrakcję możecie połączyć z aktywnością. Jak to zrobić? Wystarczy tylko do kina udać się piechotą, nawet jeżeli jest ono oddalone o kilka kilometrów.

Jesień to dobry czas także na dłuższe spędzanie czasu w domu z rodziną. Możecie wspólnie przygotowywać desery – rzecz jasna zdrowe, ale też grać w gry planszowe, czy po prostu tańczyć i ćwiczyć zarazem. Nie zapominajcie jak ważny jest ruch, który wpisuje się w zdrowy styl życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *