Kiedy zgłosić się do ortopedy?

Każdy człowiek chce jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. Jednak w życiu nie zawsze wszystko układa się tak, jak powinno i często pojawiają się problemy z układem krążenia, sercem czy układem kostnym. W ostatnim przypadku kluczowe jest szybkie działanie i wizyta u specjalisty. Kiedy należy zgłosić się do ortopedy?

Ortopeda- kto to taki?

Ortopeda to lekarz specjalizujący się w wadach układu ruchu, który obejmuje mięśnie, kości, stawy oraz wiązadła. Leczy złamania, skręcenia kończyn oraz dolegliwości bólowe. Zajmuje się on zarówno chorobami wrodzonymi i przewlekłymi, jak i stanami przejściowymi, jak bóle kręgosłupa czy stawów. Pomaga również pozbyć się wad postawy i wyleczyć wszelkie urazy obejmujące układ kostny. Więcej na https://www.rexmedicasport.pl/usluga/konsultacje-ortopedyczne/.

Jakie choroby leczy ortopeda?

Zakres kompetencji lekarza ortopedy jest bardzo szeroki. Pomaga on między innymi w przypadłościach takich jak: złamanie, skręcenie, dyskopatia, rwa kulszowa, przepuklina dyskowa, lordoza, skolioza, zapalenie stawów, płaskostopie, kolano biegacza, łokieć tenisisty czy wady wrodzone. Oprócz tego, ortopeda leczy także poważniejsze przypadki, jak choroba Scheuermanna, przykurcz Dupuytrena czy nowotwory kości. Walczy z wadami kręgosłupa i zajmuje się poprawą postawy ciała.

Jakimi schorzeniami ortopeda zajmuje się najczęściej?

Najliczniejszą grupę pacjentów, która trafia to tego lekarza stanowią osoby, które doznały urazu w przeszłości. Bardzo często w takich przypadkach powrót do całkowitej sprawności jest trudny. Ortopeda, chcąc wyleczyć pacjenta, może zastosować działanie zachowawcze polegające na zaleceniu rehabilitacji i akcesoriów, które pomagają choremu odzyskać zdrowie, lub zdecydować o konieczności operacji.

Bardzo często do tego specjalisty zgłaszają się także osoby cierpiące na zwyrodnienie kręgosłupa oraz rwę kulszową, które objawiają się bólem i niemożnością wykonywania podstawowych ruchów. W tym przypadku ortopeda również wybiera pomiędzy ćwiczeniami poprawiającymi stan pacjenta, a zabiegiem.

W jakich przypadkach ortopeda jest niezbędny?

Po pierwsze, sytuacją kiedy koniecznie należy zasięgnąć porady specjalisty jest odczuwanie dolegliwości bólowych. Zarówno ból w plecach, stawach, jak i kościach jest powodem do niepokoju i wymaga wizyty u lekarza. Oczywiście, nie należy wpadać w panikę, jeśli ból jest jednorazowy- może on świadczyć o zwykłym przemęczeniu czy krzywym ułożeniem ciała podczas snu. Jeśli jednak dolegliwości nie ustępują przez kilka dni, należy zgłosić się do ortopedy. Kolejnym groźnym przypadkiem jest problem z ruszaniem kończynami, czy schylaniem się. Może to wskazywać na zapalenie stawów lub inne, poważniejsze choroby. Trzeszczenie w stawach łokciowych czy kolanowych to również powód do odwiedzenia specjalisty. Długotrwałe bagatelizowanie problemu może prowadzić nawet do choroby zwyrodnieniowej.

Każdy, kto chce dbać o swoje zdrowie, powinien w stosownych przypadkach udać się do lekarza. Najważniejsze jest, aby znaleźć miejsce, które ma dobrą renomę i gwarantuje pacjentom najlepszą jakość usług. Warto sprawdzić ofertę kliniki REX MEDICA, w której można znaleźć najlepszych specjalistów w zakresie ortopedii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *