Mateusz Kieliszkowski Wygyrywa Zawody u Arnolda Schwarzeneggera

Arnold Strongman Classic, to jedne z najbardziej prestiżowych oraz elitarnych zawodów sportowych na świecie. Są one organizowane przez samego Arnolda Schwarzeneggera. Udział w nich mogą wziąć tylko najlepsi zawodnicy, światowej klasy, którzy otrzymują specjalne zaproszenie na to wydarzenia. Zawody te trwają dwa dni i są zdecydowanie najbardziej wypromowanymi oraz elitarnymi zawodami siłaczy.

Mateusz Kieliszkowski jako pierwszy Polak, wygrał zawody PRO Strongman – Arnold Srongman Europe. Czyn ten nie udał się nigdy nawet samemu Mariuszowi Pudzianowskiemu. Forma Kieliszkowskiego od początku roku była imponująca i utrzymywała się na bardzo wysokim poziomie. Sam turniej odbywał się w Barcelonie, do której przybyło wielu silnych konkurentów Kieliszkowskiego. Znalazł się tam chociażby Aaron Page oraz Oleksii Novikov. Jeden z ważniejszych konkurentów Martins Licis z powodu kontuzji był zmuszony wycofać się z rywalizacji jeszcze przed zawodami.

Turniej rozpoczął się bardzo obiecująco dla Kieliszkowskiego. Przodował on i nadawał tempo poszczególnymi konkurencjom. Miał on sporą przewagę nad swoimi rywalami ponieważ zwyciężył aż w trzech, z pięciu konkurencji. To bez wątpienia podbudowało jego morale i sprawiło, że pod względem psychicznym był gotów do ostatecznego zwycięstwa. Choć pozostali konkurenci dawali z siebie wszystko, byli dość daleko za Polakiem, który dał popis swoich umiejętności i niebywałej formy.

Jakie wyniki osiągnęli pozostali konkurenci?

Drugiej miejsce w turnieju, zajął Oleksii Novikov. Ten silny konkurent miał okazję już dwa razy zwyciężyć w zawodach Arnolda. Raz odniósł zwycięstwo na terenie Afryki, a raz na terenie Ameryki. Trzecie miejsce natomiast zajął JF Caron, który jest aktualnym mistrzem Kanady. Ze względu na tak silną stawkę zwycięstwo Mateusza Kieliszkowskiego odbiło się jeszcze większym echem. Zostało bardzo docenione wśród osób z branży, ale nie tylko.

Trzej najlepsi zawodnicy konkursu, w tym również Mateusz Kieliszkowski, już wcześniej uzyskali kwalifikację do zawodów Arnold Strongman Classic 2020. Jest to kolejny już ogromny sukces na koncie Polaka. Ze względu na wcześniejszą kwalifikację, z turnieju odbywającego się w Barcelonie zakwalifikował się również zawodnik uplasowany na czwartej pozycji, a mianowicie Michaił Shivlyakov.

Wśród konkurentów Polaka znalazł się również były mistrz świata – Brian Shaw. Uplasował się on jednak w turnieju dopiero na 7 pozycji. Wynik ten zdecydowanie nie był zadowalający jak na zawodnika tej klasy. Pewnym usprawiedliwieniem dla tego zawodnika może być jednak fakt, iż od czasu zakończenia Mistrzostw Świata odbywających się w czerwcu, nie brał on udziału w żadnych zawodach. Shawn chciał uzyskać bardziej atletyczną sylwetkę czego wynikiem było przede wszystkim to, iż zrzucił sporo na wadze. Dbał jednak równocześnie o zachowanie swojej dobrej kondycji fizycznej oraz wytrzymałości. Ciekawostką może być to, iż obecnie Shaw oraz Licis, nie posiadają jeszcze przepustki uprawniającej do wzięcia udziału w Arnold Strongman Classic 2020. Sytuacja ta jednak wciąż może ulec zmianie.

Forma Mateusza Kieliszkowskiego jest imponująca co sprawia, że wielu kibiców z niecierpliwością wyczekuje kolejnych zawodów i kolejnych startów polskiego sportowca. Radzi sobie on zdecydowanie coraz lepiej na arenach światowych, stał się również silnych konkurentem dla siłaczy z innych państw i sporym zagrożeniem. Mateusz Kieliszkowski zawdzięcza swój sukces w dużej mierze bardzo mocnemu i przede wszystkim regularnemu treningowi. Niemały w jego sukcesie udział ma jednak również odpowiednia suplementacja. Za suplementację tę odpowiada między innymi jeden ze sponsorów Mateusza Kieliszkowskiego, a mianowicie Real Pharm Nutrition. Sponsor ten jest marką samą w sobie i producentem świetnej jakości odżywek co może jeszcze pozytywniej wpłynąć na dotychczasową formę polskiego siłacza.

Kiedy i gdzie odbędą się kolejne zawody pod patronatem Arnolda Schwarzeneggera? Wiele wskazuje na to, iż kolejne zawody mają odbyć się w Santa Monica, ponieważ na ten temat dyskutują sami organizatorzy. Na ten moment nie jest to jednak informacja potwierdzona. Oficjalne wieści w tym temacie powinny pojawić się w ciągu kilku najbliższych tygodni. W poprzednich zawodach odbywających się w Santa Monica, zwyciężył wspominany już Licis. Obecnie jednak Mateusz Kieliszkowski jest na tyle mocnym konkurentem, iż również on mógłby pokusić się o zajęcie wysokiej pozycji. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż obecnie znajduje się on w szczytowej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *