Mezoterapia bezigłowa – wszystko, co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

Wielu cieszy się z dobrodziejstw tej metody, inni zastanawiają się, co kryje się za tak tajemniczą nazwą. Mezoterapia znana i stosowana jest nie od dziś i wielu pacjentów po tym zabiegu z zadowoleniem wychodzi z gabinetów medycyny estetycznej.

Zasada działania

Mezoterapia dzieli się na mezoterapię igłową i bezigłową. Jak sama nazwa wskazuje, w terapii z użyciem igieł, preparat zostaje podany do skóry za pomocą wielu mikronakłuć. Za to w mezoterapii bezigłowej, igłę zastępuje prąd elektryczny. Jak to się dzieje?

Podczas zabiegu, do komórek wprowadzane są substancje aktywne. Błony komórkowe pobudzone prądem elektrycznym stają się bardziej przepuszczalne i łatwiej i szybciej absorbują owe substancje. Cały proces nosi nazwę elektroporacji. Dzięki zastosowani tej metody, preparat jest dostarczany w głąb skóry, tam gdzie jest najbardziej skuteczny.

Dodatkowo, czasem przy zabiegu wykorzystuje się również ultradźwięki, które wytwarzają nadciśnienie i pozwalają na szybkie pozbycie się ze skóry produktów przemiany materii. W jednym zabiegu otrzymujemy odżywianie i oczyszczanie.

Źródło: Unslpash

Przebieg

Zabieg ten jest lubiany między innymi dlatego, że jest bardzo mało inwazyjny. Przed rozpoczęciem, musimy zdjąć wszelkie elementy metalowe (biżuteria). Niestety, osoby posiadające metalowe elementy w organizmie (takie jak na przykład śruby) nie mogą być poddane temu zabiegowi.

Cała procedura rozpoczyna się od dezynfekcji skóry, nad której działamy. Następnie zostają podłączone elektrody. Do samego zabiegu wykorzystuje się specjalną głowicę. Pierwsza faza zabiegu to podanie skórze preparatu, który jest wchłaniany w głębokich warstwach naskórka. Następnie zostaje wytworzone podciśnienie, które wspomaga pozbywanie się toksyn ze skóry.

Preparaty

To bardzo istotna część całego procesu. Preparaty, które podawane są naszej skórze to, na przykład, wyciąg z wąkroty azjatyckiej, który pobudza produkcję kolagenu, wypływając na poprawę jędrności skóry. Drugim, częstym preparatem jest kofeina. Przy leczeniu cellulitu wykorzystuje się często leki zawierające rutynę. Na wypadanie włosów pomocnym okazuje się być minoksydyl.

Przeciwwskazania

W mezoterapii, głównymi przeciwwskazaniami są: ciąża oraz okres karmienia piersią, cukrzyca, choroby nowotworowe, zapalenie skóry lub infekcje grzybicze, wirusowe i bakteryjne, a także alergie. Mezoterapii bezigłowej nie wykonuje się u osób posiadających rozrusznik serca, a także posiadających jakieś elementy metalowe w ciele (takiej jak protezy).

Zabieg wykonuje się w seriach od 5 do 8 zabiegów. Jeden zabieg kosztuje około 200 złotych.

Kiedy jest polecana?

Mezoterapia bezigłowa wykonywana jest u pacjentów, którzy chcą zadbać o kondycję swojej skóry, powstrzymać procesy starzenia się czy usunąć wszelkie przebarwienia. Jest także polecana w walce z cellulitem oraz rozstępami i innymi bliznami, a także nadmiernym łysieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *