Najlepsza odzież sportowa – wygoda i funkcjonalność w jednym

Zaczynając przygodę ze sportem warto zacząć od zakupu odpowiedniej odzieży, która będzie umożliwiała pełną swobodę ruchów, a jednocześnie będzie maksymalnie funkcjonalna.

Nie musimy wybierać najnowszych kolekcji ubrań dedykowanych tylko do jednego rodzaju aktywności. Uniwersalne ubrania sportowe w zupełności wystarczą do tego, aby kilka razy w tygodniu uprawiać ulubiony sport, zarówno na siłowni, jak i na świeżym powietrzu.

Praktyczne ubrania sportowe na zajęcia fitness i sporty outdoorowe

Początkującym pasjonatom sportu może wydawać się, że już na początku drogi powinni posiadać rozmaitą odzież dedykowaną do danego typu aktywności. O ile, takie zestawy sprawdzają się u zawodowych sportowców, o tyle zaczynając przygodę ze sportem zdecydowanie lepiej wybierać nieco bardziej uniwersalne ubrania sportowe. Dzięki temu będziemy mogli wprowadzić różnorodność w swoim planie treningowym i przeplatać sporty outdoorowe z zajęciami fitness, treningiem personalnym lub ćwiczeniami na siłowni.

Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na kilka aspektów tego typu odzieży. Przede wszystkim materiał – powinien on być oddychający i odprowadzający pot na zewnątrz, a także dopasowywać się do ciała i nie krępować ruchów. Warto też wybrać takie ubrania, które mają wszyte niewielkie kieszonki oraz elementy odblaskowe zapewniające bezpieczeństwo.

Możemy też zwrócić uwagę na certyfikaty, jakie posiada dana odzież sportowa – niektóre ubrania (jak np. te ze sklepu kaufland https://www.kaufland.pl/asortyment/newcential.html) mają nadane certyfikaty GOTS lub OEKO-TEX, które świadczą o jakości produkcji, w czasie której rezygnuje się z użycia szkodliwych substancji chemicznych.

Jakie akcesoria sportowe warto kupić na początku przygody z aktywnością fizyczną?

Decydując się na uprawianie jakiegokolwiek sportu, poza dobrej jakości odzieżą, przydadzą się także nieco bardziej profesjonalne akcesoria sportowe. I wcale nie chodzi o typowy sprzęt sportowy, a jedynie o kilka gadżetów, które warto mieć pod ręką.

A zalicza się do nich bidon lub butelka na wodę wielorazowego użytku – dzięki czemu ograniczymy kupowanie wody w małych plastikowych butelkach i na każdy trening będziemy mogli samodzielnie przygotować zdrowy napój ze swoimi ulubionymi dodatkami.

Dobrym zakupem jest też sportowy ręcznik, który doskonale pochłania pot, szybko schnie i jest bardzo kompaktowy. Jeśli planujemy często ćwiczyć ze sprzętem, warto też mieć w torbie specjalne rękawiczki, które chronią ręce przed ranami czy pęcherzami, a także poprawią i ustabilizują uchwyt sztang, hantli czy choćby kierownicy roweru, zarówno tego tradycyjnego, jak i stacjonarnego.

W sezonie jesienno-zimowym do biegania lub długich spacerów przydadzą się także opaski na głowę i wysokie chusty zasłaniające szyję i usta – w chłodne dni ochronią one uszy, zatoki i gardło przed ewentualnym przewianiem i wyziębieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *