Niezbędny sprzęt w domowej siłowni – co wybrać do konkretnych ćwiczeń?

Domowe siłownie stają się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego – jest to dobry sposób, który pozwala na zaoszczędzenie czasu, pieniędzy i utrzymanie regularności treningów. Mając do dyspozycji prywatną salę ćwiczeń, nie musimy przejmować się złą pogodą czy też traceniem czasu na stanie w korkach. Budować masę mięśniową i rzeźbić sylwetkę możemy o każdej porze dnia i nocy, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. By tego jednak dokonać, musimy wybrać odpowiedni sprzęt sportowy. W niniejszym artykule podpowiadamy, które maszyny i akcesoria mogą okazać się najbardziej przydatne. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Szeroka oferta

W ofercie większości sklepów sportowych znajdziemy akcesoria zarówno do treningów wzmacniających kondycję, jak i tych ćwiczeń, które rozwijają masę mięśniową. W zależności od obranej ścieżki treningowej będziemy musieli korzystać z innego rodzaju sprzętu, by móc wykonywać inny rodzaj ćwiczeń. Zanim zdecydujemy się na kupno jakichkolwiek akcesoriów sportowych, przemyślmy, które partie ciała chcemy rozwinąć (niekiedy warto również skonsultować się z profesjonalnym trenerem).

Sprzęt sportowy dla prawdziwych twardzieli

Wszyscy miłośnicy machania sztangą i pokonywania kolejnych ciężarów muszą wyposażyć domową siłownię w zestaw hantli, sztang i różne obciążenia. Przydatna może okazać się ławeczka treningowa (prosta, skośna, z wyciągiem lub modlitewnikiem). Osoby niekoniecznie wyznające tradycyjne siłowe wartości, mogą zainwestować w atlas treningowy, czyli maszynę do ćwiczeń siłowych. Jest to dobre rozwiązanie zarówno dla osób rozpoczynających przygodę z siłownią, jak i starych wyjadaczy. Urządzenie to zapewnia bezpieczeństwo, pozwala bez wysiłku zmieniać ciężary w pojedynkę, a także daje szansę na różnorodny trening (jedna maszyna pozwala na wykonywanie wielu różnych ćwiczeń, które rozwijają odmienne partie mięśniowe).

Sprzęt dla osób dbających o sylwetkę

Bieżnie, orbitreki, steppery, rowerki stacjonarne – oto sprzęt, którzy wybierają amatorzy szczupłej sylwetki i doskonałej kondycji. Każdy z nich pozwala na efektowny wysiłek, jednocześnie ujędrniając dolne partie naszego ciała (w przypadku orbitreka są to również ręce). Jednakże rower stacjonarny może być również „przystawką” do treningu siłowego i być wykorzystywany w ramach rozgrzewki. Niezależnie od przeznaczenia sprzętów tego typu, wszystkie one znajdują swe miejsce w domowych siłowniach i uznanie w oczach użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *