Piłka meczowa – jak wybrać najlepszą?

„Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe” – słowa Kazimierza Górskiego zdają się nabierać mocy nie tylko w podbramkowych sytuacjach. Nieprzypadkowo cytat mocno zakorzenił się nawet w mowie potocznej. Tym razem jednak skupimy się na samej piłce. Symbol najsłynniejszego na świecie sportu króluje na murawach i jest nieodłącznym elementem rozgrywek. Czym się kierować przy zakupie własnego egzemplarza?

Piłka meczowa do treningu

Zasadniczo wyróżnia się trzy rodzaje piłek: rekreacyjne, treningowe oraz meczowe. Już sama nazwa mówi, że każda z nich ma inne przeznaczenie. Piłki meczowe są najwyższej jakości i wyróżnia je certyfikat FIFA QUALITY – na takim sprzęcie pracują zawodowcy w trakcie meczów oraz na treningach. Są to zazwyczaj piłki Adidasa lub innych renomowanych marek.

Piłki treningowe służą do doskonalenia swoich umiejętności i wykorzystuje się je na orlikach oraz w miejscach przeznaczonych do treningu. Dlaczego więc zawodowcy trenują na piłkach meczowych? Kluczowym aspektem jest wyczucie piłki. Profesjonalni piłkarze uczą się na sprzęcie, dzięki któremu mogą osiągnąć sukces. Dedykowane futbolówki są najbardziej rozsądnym rozwiązaniem i stanowią nieodłączną część codziennego treningu zawodowców.

O czym świadczy certyfikat FIFA QUALITY?

Każda piłka, która trafia do sprzedaży, przechodzi najpierw szereg testów. O złożoności badań decyduje przeznaczenie sprzętu. Piłki sygnowane logo FIFA QUALITY, czyli w wielu przypadkach piłki Adidasa, którymi posługują się profesjonalni gracze, przechodzą serię restrykcyjnych testów, by finalnie pojawić się na półkach sklepów jako produkt klasy premium.

Piłki meczowe oznaczone wspomnianym logo poddawane są testom sprawdzającym wagę, okrągłość, wchłanianie wody, odbicie czy utrzymywanie kształtu. Znak jakości FIFA otrzymują najwyższej jakości piłki, które pozytywnie przeszły każdy z powyższych testów.

Czym grają największe ligi świata?

Piłki meczowe muszą mieć bardzo solidną konstrukcję. Wyróżnia się dwa rodzaje technologii produkcji: piłki sklejane termicznie, co gwarantuje im najwyższą odporność na wchłanianie wody, oraz piłki szyte ręcznie, które wyróżniają się długim okresem żywotności. Zawodowcy zwykle użytkują piłki, których panele złożono pod wpływem wysokiej temperatury. Wśród takich znalazły się m.in. piłki Adidasa, które widać na murawach zdecydowanie najczęściej.

Rozmiar piłki a komfort gry

Standardowo piłki nożne dostępne są w pięciu rozmiarach oznaczonych cyframi od 1 do 5. Poszczególne sprzęty różnią się między sobą obwodem oraz wagą. Najmniejsze piłki przeznaczone są dla najmłodszych, którzy dopiero zaczynają swoją piłkarską przygodę. Piłka w rozmiarze 5 jest dedykowana zawodowcom i wszystkim graczom powyżej 14 roku życia. Dobór rozmiaru do wieku gracza jest bardzo istotny, ponieważ wpływa na komfort gry oraz sposób kształcenia umiejętności. To jeden z ważniejszych parametrów, które należy wciąż pod uwagę przy zakupie.

Z czyjej oferty skorzystać? Sklep numer1.store to sprawdzony dostawca sprzętów sportowych światowych marek. W asortymencie znajdują się piłki Adidasa, a także wachlarz akcesoriów, które pozwolą wejść na wyższy poziom gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *