Roller do masażu

Roller do masażu, czyli wyprodukowany z pianki wałek przeznaczony do masowania, jest świetnym produktem, dzięki któremu możemy zregenerować nasze ciało po treningu. Napięte mięśnie pod wpływem masażu staną się bardziej elastyczne, rozluźnią się, a ich kurczliwość znacznie się poprawi. Jak poprawnie korzystać z wałka? Dlaczego warto go używać? Właśnie na te i inne pytania postaram się dzisiaj państwu odpowiedzieć.

Wałek do masażu a właściwie foam roller to przyrząd, którego poleca wielu fizjoterapeutów. Pomaga on nam przy ćwiczeniach relaksujących oraz rozciągających, jakie wykonujemy, dodatkowo po treningu. Jest on wyprodukowany z syntetycznej, bardzo wytrzymałej pianki o karbowanej powierzchni. Wałek wkładamy pod mięsień i przetaczamy go od jednej strony do drugiej. Dzięki temu nasze mięśnie tracą zgrubienia, które tworzą się poprzez przeciążenia układu mięśniowego, w czasie treningu.

Co nam daje roller do masażu?

Poprzez niewłaściwe rozplanowanie treningu możemy doprowadzić do przeciążeń w mięśniach. Powtarzalny błąd wielu osób zaczynających ćwiczenia to nieregularne, zbyt intensywne treningi bądź brak jakichkolwiek przerw. Wiele osób też pomija bardzo ważny etap-rozciąganie. Po każdym treningu powinno to być obowiązkowe ćwiczenie. Właśnie takie postępowanie prowadzi do utraty elastyczności przez tkankę, która otacza nasze mięśnie. Wskutek tego odczuwamy dyskomfort, a nawet bardzo nieprzyjemny ból.

Masaż, jaki możemy wykonywać rollerem, prowadzi do rozbijania zgrubień oraz pomaga nam w produkcji kolagenu. Nasza powięź wskutek masaży staje się dużo bardziej elastyczna, a to chroni nas przed kontuzjami i zapobiega bólowi. Dodatkowo dzięki korzystaniu z wałka, nasze stawy stają się bardziej ruchome a nasze mięśnie znacznie bardziej kurczliwe. Warto też zauważyć, że takie masaże znacznie skracają czas regeneracji organizmu po treningu.

Wałki stworzone z pianki świetnie sprawdzają się przy rehabilitacji osób, mającymi problem z kręgosłupem. Poprzez rolowanie usuwamy przykurcze czy przeciążenia mięśni przykręgosłupowych. To właśnie one powodują nacisk na nerwy i spory ból.

Rodzaje

Mamy do wyboru naprawdę sporo wałków. Rollery miękkie, łatwo uginające się są polecane osobom z bólami mięśni. Średnio twarde są idealne dla osób, które uprawiają sport. Najtwardsze natomiast są zarezerwowane dla profesjonalnych sportowców bądź osób z małym napięciem mięśniowym. Jeśli chodzi o kształt, to dla masażu mięśni zlokalizowanych przy kręgosłupie warto zaopatrzyć się w roller „ósemkę”. Wałki w kształcie kul służą do masażu stóp, a długimi wypustkami i wyżłobieniami sprawdzają się świetnie w walce z cellulitem. Uda bądź łydki powinniśmy masować wałkiem o standardowych rozmiarach, jednak jeśli zamierzamy masować stopy czy dłonie, warto zakupić mniejszy roller.

Roller do masażu to naprawdę świetny produkt. Znacznie poprawia nasze zdrowie fizyczne oraz sprawia, że ćwiczenia są naprawdę przyjemne. Pomaga także osobom, które borykają się z poważnymi problemami z mięśniami czy kręgosłupem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *