Rower elektryczny Kross – Twój nowy przyjaciel

Rowery elektryczne to najszybciej rozwijający się segment rynku rowerowego. Do wyboru jest wiele opcji, niezależnie od tego, czy chcesz szybko dojeżdżać do pracy, wspinać się na strome wzgórze, czy jeździć nim po typowej ścieżce. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni rower elektryczny dla Ciebie.

Jaka jest różnica między rowerem elektrycznym a zwykłym?

Rower elektryczny Kross z wyglądu jest prawie taki sam jak rower tradycyjny. Wyposażony jest w ramę, siodełko i kierownicę. Posiada dwa koła i pedały. Wyposażony jest w specjalny sterownik, silnik elektryczny i akumulator. To odróżnia go od innych rowerów jednośladowych. Te trzy elementy sprawiają, że jazda na rowerze elektrycznym jest łatwa i znacznie przyjemniejsza niż jazda na zwykłym modelu.

Pojazdy te posiadają również specjalne kable i przewody, które umożliwiają przepływ energii. Ze względu na dodatkowe wyposażenie, rowery elektryczne ważą więcej niż tradycyjne. Jest to ich jedyna wada. 

E-rowery to świetny sposób na szybsze dojazdy do pracy i sprawniejsze poruszanie się w zatłoczonych miejscach. Aby uruchomić silnik wystarczy tylko pedałować. Nowoczesna technologia pozwala na bardzo płynne uruchomienie silnika i można rozpocząć wygodną jazdę. Możesz przestać pedałować, aby wyłączyć lub zatrzymać wspomaganie. Alternatywnie można użyć tradycyjnego hamulca ręcznego. 

Normy Unii Europejskiej pozwalają rowerom elektrycznym ze wspomaganiem poruszać się z maksymalną prędkością 25 km/h, gdy są używane na drogach publicznych. Po osiągnięciu tej prędkości wspomaganie zatrzyma się automatycznie. 

Dotyczy to rowerów ze specyfikacją Pedelec. Modele S-Pedelec mogą jechać ze wspomaganiem do 45 km/h, pod warunkiem, że użytkownik ręcznie rozłączy blokadę. Dzieje się to po przebyciu przez rower odpowiedniej trasy.

Rowery elektryczne mają wiele zalet

System wspomagania działa błyskawicznie i automatycznie, więc nawet strome podjazdy i opór silnego wiatru można pokonać niemal bez wysiłku. Jazda na rowerze przypomina jazdę po drodze o niewielkim nachyleniu. Dzięki temu można z łatwością pokonywać dłuższe, bardziej wymagające trasy. 

System może działać tylko przy prędkości 25 km/h. Wspomaganie przestaje działać przy prędkości powyżej 25 km/h. Po przekroczeniu tej prędkości napęd będzie działał jak zwykły rower. Rowery elektryczne Kross wyposażone w napęd Shimano STEPS to doskonały sposób na ekologiczny transport. Oferują wiele funkcji, które nie były możliwe w tradycyjnych rowerach. Teraz już wiesz jak działa rower elektryczny.

Rower elektryczny jest dla Ciebie świetnym sposobem na uniknięcie korków, a także pomaga środowisku. Ponieważ nie wymagają tyle wysiłku, aby jeździć, rowery elektryczne są doskonałą alternatywą dla samochodów. Często są polecane osobom starszym i kontuzjowanym sportowcom, którzy mogą nie być w stanie uprawiać swojego ulubionego sportu z powodu kontuzji, ale nie chcą przestać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *