Trening cardio, co to oznacza?

Aktywność fizyczna, trening, wzmożone ćwiczenia to czynności mające na celu usprawnienie całego organizmu, nadanie mu ładnej, zgrabnej sylwetki, jak również spalenie zbędnych kalorii i pobudzenie narządów wewnętrznych. Dzięki tym działaniom możliwe jest utrzymanie dobrego zdrowia, samopoczucia, wyglądu zewnętrznego, jak również zrelaksowanie się odprężenie i zregenerowanie psychiczne. Jakie są rodzaje treningu? Czym charakteryzuje się trening cardio?

Rodzaje treningu.

Każdy trening wykonywany jest w konkretnym celu, a jego cechy charakterystyczne dostosowane do preferencji, możliwości i potrzeb ćwiczącego. Jakie wyróżniamy rodzaje treningu?

Podstawowe odmiany treningu:

– trening siłowy,

– trening cardio,

– trening ABS,

– interwały,

– ćwiczenia izometryczne,

– inne.

Czym charakteryzuje się trening cardio?

Trening cardio, to inaczej mówiąc trening wydolnościowy. Cechą charakterystyczną tego rodzaju ćwiczeń jest wykonywanie dużego wysiłku, powodującego wzmożoną prace serca i zaciągnięcie długu tlenowego. Tego rodzaju aktywność najczęściej stosowana jest przez osoby otyłe, gdyż dzięki niemu możliwe jest szybsze spalanie kalorii i wzmożone odchudzanie.

Trening cardio to ćwiczenia wytrzymałościowe, a głównym zadaniem ćwiczącego jest utrzymanie dopasowanego tempa i pulsu. Najbardziej popularne ćwiczenia cardio to:

– bieg,

– bieg na bieżni,

– jazda na rowerze,

– ćwiczenia na orbitreku,

– fitness,

– i inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *